ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13767083
*
nr 1376 7083
Spegel
2 delar, Ek, 111x48cm, med byrå. Längd: 84 cm. Djup: 30 cm, höjd: 54 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 19:23:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 14:30:17
1
400 kr
30/1 14:02:54
2
1.100 kr
1/2 11:34:31
3
600 kr
1/2 11:34:31
2
700 kr (Budbetjänt)
1/2 18:32:35
4
800 kr
1/2 18:32:35
2
900 kr (Budbetjänt)
1/2 19:08:38
5
Vinnande bud
1/2 19:18:50
6
1.300 kr
1/2 19:18:50
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1376 7083
Spegel
2 delar, Ek, 111x48cm, med byrå. Längd: 84 cm. Djup: 30 cm, höjd: 54 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 14:30:17 | 1 | 400 kr |
30/1 14:02:54 | 2 | 1.100 kr |
1/2 11:34:31 | 3 | 600 kr |
1/2 11:34:31 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:32:35 | 4 | 800 kr |
1/2 18:32:35 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
1/2 19:08:38 | 5 | Vinnande bud |
1/2 19:18:50 | 6 | 1.300 kr |
1/2 19:18:50 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02